Antetli Kağıt Nasıl Hazırlanır

Bir antetli kağıt tasarımı için en önemli ölçüt fark edilebilmesidir. Bu yüzden de Antetli Kağıt tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şöyledir.

1-) Antetli tasarımı okunabilir olmalıdır : Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri tercih edilmelidir. Antetli kullanılan yazının karakteri ve Antetliye oranla boyutu yaklaşık 30 – 50 cm mesafeden okunabilmelidir.

2- Antetli Kağıdın anlaşılabilir olması : Antetli Kağıtta akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler kurulmalıdır. Antetli Kağıt ilk görüldüğünde insanlar tarafından algılanması yaklaşık 2 – 3 saniye kadar sürecektir. Antetli de yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı kurulmalıdır. İletilmek istenen mesajı doğrudan aktaracak görsel bir sistem oluşturulmalıdır. Antetli Kağıt uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 ya da 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların on sözcüğü geçtiğinde okuma zorluğu başladığının unutulmaması gerekir.

3- Düzen : Antetli Kağıt detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır. Bu sebeple tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon ve ya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, dramatik ya da düşsel imajlardan hangisinin anlatımı daha güçlendirdiği belirlenmelidir. Böylelikle etki artırılmış olur.

4- Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan ve ya grafik olacaktır. Antetli Kağıt reklamındaki görüntü sayısı yaklaşık biri geçmemeli, hatta mümkünse bir ile sınırlandırılmalıdır. Antetli Kağıt üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyon kullanılmalıdır.

 

Sizde ekonomik fiyatlarla antetli kağıt bastırmak isterseniz ;

İLETİŞİM